Wydarzenia‎ > ‎

Międzynarodowa Konferencja Naukowa DLCC2013

opublikowane: 14 cze 2014, 09:37 przez Justyna Migdał   [ zaktualizowane 24 wrz 2016, 12:55 przez Wojciech Jan Zuziak ]
   15 października 2013 roku uczestniczyliśmy w międzynarodowej konferencji Theoretical and Practical Aspects of Distance Learning w Cieszynie. Podczas konferencji aż trzykrotnie poruszany był temat robotów w edukacji.

   Po raz pierwszy - w porannej sesji naukowej - miało miejsce wystąpienie pod tytułem Designing and Programming Robots in Contemporary Didactics in Polish Schools (Wojciech Jan Zuziak).

   Kolejna prezentacja była dla nas miłym zaskoczeniem: zostaliśmy zaproszeni na zajęcia do studentów kierunków humanistycznych. Przedstawiliśmy im naszą wizję robotyki dla dzieci i młodzieży oraz możliwe zastosowania robotów w edukacji szkolnej.

   Ostatnim punktem konferencji była popołudniowa sesja nauczycielska (na zdjęciu), na której wspólnie podjęliśmy temat The Robotics Lab. The robot's not so black as he's painted (Justyna Migdał, Wojciech Jan Zuziak).

   Podczas wystąpienia zaprezentowaliśmy naszą metodę e-dydaktyki: EduRoboLab. Jest to nowoczesny format zajęć: nauka przez zabawę. Warsztaty prowadzone metodą EduRoboLab są miejscem, gdzie uczniowie mogą samodzielnie eksperymentować, przenosząc swoje pomysły z komputera do realnej rzeczywistości.
 
   Organizatorem konferencji był Uniwersytet Śląski we współpracy z uniwersytetami z Czech (University of Ostrava, Silesian University in Opava) i Słowacji (Matej Bel University in Banská Bystrica, Constantine the Philosopher University in Nitra). Konferencja organizowana była po raz piąty.

   Więcej o DLCC 2013 w Cieszynie.

   Na zdjęciu prezentowany jest robot Piechur: sześcionogi kroczący owad. Autorem projektu tego robota jest Pan Laurens Valk. Robot został zaprezentowany na konferencji za wiedzą i zgodą autora projektu.